hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city hotel doro city

Hotel Address:

"Muhamet Gjollesha" Street, Md.38 H.1.
Njesia Bashkiake nr 7, PO 1023
Tirane Albania
Tel: +355 42 232 206

+355 42 253 584
Mob: +355 67 2018 541
Fax: +355 42 247 070

Web: www.hoteldorocity.com
Email of Hotel Doro City: recepsion@hoteldorocity.com
Bukuria Shqiptare

Turizmi nė Shqipėri ėshtė karakterizuar nga trashėgimia arkeologjike here greke, romake dhe otomane, plazhe te paprishur, vargje malore sfiduese, objekte te Luftės sė Ftohtė, traditat unike te qarta, mikpritjen, kuzhinė tė shijshme tradicionale dhe atmosfera e egėr dhe e veēantė e fshatit. Edhe pse ende i pazhvilluar, turizmi ka shėnuar njė rritje mbresėlėnėse nė vitet e fundit. Lonely Planet e rendit Shqipėrinė si destinacionin no. 1 pėr t'u vizituar nė vitin 2011.